Zatáhni
Léto na grilu

Svět grilování

Grilování slavných - Josef Mladý

Grilování slavných - Josef Mladý

Všichni ho velmi dobře znáte jako skvělého herce, komika a zapáleného letce. Jen málo kdo ale ví, že Pepa je vášnivým milovníkem grilování a všeho, co k němu patří.
Jak začínal Pepa Mladý s grilováním a jak griluje dnes?

Já a grilování. 

 

     Mám rád společnost, ale vyhýbám se davu. Rád si povídám a bavím se, ale vybírám si s kým.   Miluju dobré jídlo a pití, ale nevydržím na ně dlouho čekat. 

To jsem já, Josef Mladý, a proto mám rád grilování. 

 

Jako téměř každý jsem začínal opékáním buřtů napíchnutých na klacek nad ohněm. Později přišel první rošt a začalo grilování. Pak jsem přešel na dřevěné uhlí. Zdánlivě nic nemohlo zkazit radost z vůně ohně a opékaného masa. U buřtů to bylo jedno. Tam se v podstatě jednalo o ohřátí a ožehnutí. V případě masa to ale bylo něco jiného. Zajistit dostatečné propečení bez vysušení a ohoření nebylo možno garantovat 100%. Všemožné omáčky pak často nahrazovaly chuť masa. Dalším krokem byl gril elektrický. Zprvu se spodním ohřevem a později gril kontaktní. To byl velký posun vpřed. Poprvé jsem uměl regulovat teplotu dle potřeby. Dostatečný výkon kontaktního grilu byl kompenzován poměrně malou pracovní plochou. To, aby přívodní kabel a jističe přežily. 

Zatím poslední skok byl ke grilu plynovému. Už jen výkon hořáků 20 kW o něčem hovoří. Množstvi a plynulá regulace tepla zaručuje i amatérům profesionální výsledky. 

 

Přibrzděte v dnešní uspěchané době. Dělejte radost sobě i ostatním.  Je to příjemné. 

 

 

 

Ahoj Pepa.

 

Fotogalerie

Grilování slavných - Josef Mladý Grilování slavných - Josef Mladý Grilování slavných - Josef Mladý Grilování slavných - Josef Mladý