Zatáhni
Léto na grilu

Recepty

Hamburgery

Hamburgery

12 karbanátků
3 porce jako hlavní chod, nebo 4 porce jako předkrm
Doba přípravy: 20 minut
Doba odpočinku karbanátků: 1 hodina
Doba vaření: 5 minut
Ingredience
340g mletého vysokého roštěnce
340g mleté svíčkové (nebo nízkého roštěnce)
2 lžičky prolisovaného česneku
¼ šálku nadrobno nakrájené cibule
1 a ¼ lžičky soli
½ a 1/8 čerstvě namletého černého pepře
12 housek na hamburger rozříznutých napůl
2lžíce rozpuštěného másla na potření housek
6 plátků slaniny opečené dokřupava, vysušené a nakrájené na asi 5 centimetrové kousky

Tyto miniaturní hamburgery jsem chtěl zkusit už léta a teď je na ně skvělá příležitost. A to, že jsou tak malé, vám dává příležitost sníst více než jeden, tím pádem si je udělat jakkoliv chcete a zkoušet další možné kombinace!

Postup

1.Smíchejte v míse maso z předního roštěnce, svíčkovou, česnek, cibuli, lžičku soli, půl lžičky pepře a směs jemně, ale důkladně, promíchejte. Pomocí lžíce na zmrzlinu rozdělte směs na 12 malých asi 50 gramových kuliček. Rukama vytvořte karbanátky, které budou měřit v průměru asi 7 cm, a budou silné méně než jeden centimetr.

2.Položte karbanátky na talíř a zakryjte je potravinovou folií. Nechte odpočinout a dejte chladit nejméně jednu hodinu, maximálně ale přes noc, aby se propojily všechny chutě.

3.Až budete připraveni grilovat karbanátky, předehřejte gril na vysokou teplotu a jemně potřete housky na hamburgery rozpuštěným máslem. Zabalte housky do alobalu a dejte do nejchladnější části grilu, aby se nahřály, zatímco budete grilovat maso.

4.Abyste měli maso středně propečené, grilujte ho asi 2 minuty po obou stranách. Přemístěte je do nahřátých housek a ozdobte kousky křupavé slaniny. Hamburgery podávejte za tepla.

Tipy a triky

Až budete tvořit placičky z masa, můžete doprostřed schovat kousek sýra nebo jiné chutné dobroty. Kyselé okurky, zrající sýr, papriky jsou jedny z mnoha malých překvapení, které můžete schovat do těchto hamburgerů.

Které kombinace a chutě máte nejraději? Nemůžu se dočkat, až uslyším o vašich hamburgerových dobrodružstvích!

 

Fotogalerie

Hamburgery Hamburgery Hamburgery Hamburgery