Zatáhni
Léto na grilu

Recepty

Steaky z žeber marinované v červeném víně

Steaky z žeber marinované v červeném víně

6 porcí
Ingredience
Perforovaný plech na gril
1 malý pytel dřevěného uhlí (asi 1 kg)
4 steaky z žeber (jeden steak by měl vážit asi 340g a měl by být vysoký asi 3cm)
½ šálku (125ml) vína Cabernet Sauvignon
½ šálku (125ml) balzamikového octa
¼ šálku (60ml) olivového oleje
¼ šálku + 1 lžíci (60ml + 15ml) bílých a černých sezamových semínek
¼ šálku + 1 lžíci (60ml + 15ml) steakového koření
2 lžíce (30ml) hnědého cukru
2 lžíce (30ml) nasekané čerstvé petržele s plochými listy
Steakovou omáčku na dochucení

Tento recept je jako dělaný na speciální perforovaný tác na gril. Je to skvělý a jednoduchý způsob, jak získat tu výbornou chuť grilu na dřevěné uhlí bez toho, abyste museli nějaký vlastnit. Tyto steaky se skvěle hodí k čerstvému salátu nebo ke grilované zelenině s balzamikovým octem.

Postup

1.Smíchejte v misce červené víno, balzamikový ocet, olivový olej, ¼ šálku sezamových semínek, ¼ šálku steakového koření, hnědý cukr a nasekanou petržel. 

2.Vložte steaky do těsnící nádoby nebo sáčku a nalijte na ně marinádu. Utěsněte, nechte chladit asi hodinu a občas maso otočte, aby se marináda dostala všude.

3.Sundejte z grilu jeden rošt a místo toho tam vložte perforovaný tác na gril. Umístěte na něj rovnoměrně hnědé uhlí a zapalte ho. Opatrně nasuňte rošt na tác, nechte gril otevřený a nechte uhlí hořet, dokud není žhavé, do bíla pokryté popílkem a dokud gril nedosáhne středně vysoké teploty.

4.Vyjměte steaky z marinády, nechte okapat přebytečnou marinádu a okořeňte 1 lžící sezamových semínek a lžící steakového koření.

5.Vložte steaky na gril přímo na rozpálené uhlíky. Pro mírné propečené steaky grilujte maso 5až 6 minut z každé strany. Sundejte steaky z grilu a nechte 1 až 2 minuty odpočívat. Z každého masa odřízněte šlachu a ihned podávejte se steakovou omáčkou a se zeleným salátem